O nas

Wyspa Marzeń żłobek przedszkole w Warszawie

Punkt Przedszkolny Wyspa Marzeń realizuje cele i zadania określone w ustawie o systemie oświaty oraz wydanych na jej podstawie przepisach, a w szczególności podstawie programowej wychowania przedszkolnego i kształcenia ogólnego (rozporządzenie MEN z dnia 23.12.2008r. podstawy programowej dla oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, przedszkoli oraz innych form wychowania przedszkolnego).

Przedszkole Wyspa Marzeń istnieje od 2006r. Placówka mieści się w budynku o powierzchni  350 m2 posiadającym przestronne, słoneczne sale pozwalające dzieciom na wspaniałą zabawę oraz realizację zadań dydaktyczno-wychowawczych. Mamy własny, bezpieczny plac zabaw z piaskownicą i zabawkami ogrodowymi. Kiedy tylko warunki pogodowe na to pozwalają spacerujemy również zimą!.

Wyżywienie

Gwarantujemy całodzienne wyżywienie dzieci uwzględniając wskazania i sugestie rodziców. Wyżywienie obejmuje:

  • śniadanie
  • obiad (dwa dania, kompot)
  • podwieczorek
  • przekąska
  • kolacja

Rodziców dzieci najmłodszych prosimy o zapewnienie dziecku pożywienia w postaci mleka (słoiczki-zupki, deserki w cenie abonamentu). Napoje bez ograniczeń.

Kadrę pedagogiczną tworzy zespół młodych, wykwalifikowanych i kreatywnych nauczycieli z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, dbających o ciepłą i przyjazną atmosferę. Pedagodzy naszego przedszkola pracują sercem, niezwykłą pasją i zaangażowaniem. Wspomagają i ukierunkowują rozwój dzieci mając na uwadze ich wrodzone predyspozycje i zdolności. Zajęcia odbywają się w małych grupach w celu lepszego poznania dziecka przez nauczyciela, co umożliwia indywidualne podejście do każdego z nich. W swojej pracy aktywnie wdrażają nowatorskie osiągnięcia dydaktyki w zakresie nauczania, rozwijania zainteresowań, uzdolnień i sprawdzania postępów dziecka. Nauczyciele stale podnoszą swoje kwalifikacje, biorąc aktywny udział w spotkaniach metodycznych, kursach, szkoleniach, radach pedagogicznych oraz studiach podyplomowych.

„W dzieciństwie niewiele zależy od nas, wiele zaś od tych, którzy są z nami”

prof. Bronisław Rocławski

W myśl tego motta, staramy się oddziaływać na dziecko tak, aby nabierało wiarę we własne siły oraz pewność siebie. Stwarzamy możliwości i okazje do tego, aby dziecko samo odkrywało świat, jednocześnie jesteśmy gotowi pomóc mu w każdej chwili.

Dzieci najlepiej uczą się poprzez zabawę, dlatego uważamy, że jest to bardzo dobry sposób osiągnięcia zamierzonych celów edukacyjnych. Nasz program rozszerzamy o pomysły autorskie naszych nauczycieli, którzy są osobami niezwykle twórczymi i kreatywnymi, dzięki czemu zajęcia są dla dzieci niezwykłe i niezapomniane.